Pagrindinis
OpenVZ ir
KVM serverių skirtumas yra tai, kad naudojama skirtinga virtualizacijos technologija. Virtualizacija yra atskyrimo technologija, leidžianti fizinius resursus (tokius kaip procesorius, atmintis, kietasis diskas, tinklas ir pan.) pateikti kaip loginius (virtualius).
OpenVZ serverių technologija yra paremta konteinerių virtualizavimu. Konteineriai leidžia kurti atskirus virtualius serverius viename mazge taip paskirstant vieno fizinio serverio resursus pagal pasirinktą resursų kiekį keliems virtualiai dedikuotiems serveriams (VDS).
KVM serverių technologija yra paremta techninės įrangos virtualizavimu. Naudojant tokią technologiją virtualus serveris yra visiškai izoliuotas, taip suteikiama galimybė keisti serverio branduolio (angl. kernel) nustatymus bei naudoti skirtingos architektūros operacines sistemas, kaip Windows ar Linux.
Virtualizacijų palyginimas:
Komentarai
OpenVZ virtualizaciją naudojančiuose mazguose branduolį prižiūrime ir esant poreikiui atnaujiname iš savo pusės. Tad saugumo spragos atsiradimo branduolyje atveju, rizika klientui gerokai mažesnė - mūsų administratoriai nuolat stebi šaltinius apie CVE pažeidžiamumus ir esant spragų pagrįstumui ir egzistavimui mūsų platformose, vykdo atnaujinimus.
Taip pat KVM virtualizacija šiuo atveju gali lėčiau veikti dėl papildomai įdiegtų branduolio modulių iš kliento pusės. Tokiu atveju OS turi apdoroti daugiau operacijų nei naudojant pritaikytą OpenVZ virtualizaciją.