Naujausias pranešimas: Samba kritinis pažeidžiamumas
frame

Sveiki apsilankę!

Jei forume lankaisi pirmą kartą, kviečiame registruotis ir prisijungti prie diskusijų.

Prisijungti Registruotis

Savaime didėja užimama vieta diske

toocrazytoocrazy Naujokas (-ė)
edited 2012 spalio 1 Į Pagalba
Laba diena,

Naudoju dedikuotą serverį su ISPConfig 3 (Debian 6, PHP 5.3) sistema. Neseniai pastebėjau, kad naudoju net 16,6 iš 20GB serverio vietos. Tiksliai žinau, pats į serverį esu įkėlęs vos 1GB, gal truputį daugiau failų. Disko vietos užimtumo grafikas rodo, kad užimama vieta nuolatos sparčiai didėja, nors aš pats tik kartais įkeliu keletą mažų bylų.
Patikrinau per FTP, sudėjus visus folder'ius gaunasi vos virš 1GB.

Kas mano serveryje užima tiek daug vietos? Galbūt pats serveris kaupia ir neištrina kokių nors failų? Kaip galėčiau surasti failus, kurie užima tiek daug vietos ir juos pašalinti?

Ačiū už pagalbą.

Komentarai

  • IV_RomanLIV_RomanL Interneto vizija
    edited 2012 liepos 17
    Sveiki,

    prisijunkite prie serverio ir įvykdykite šias komandas:
    cd /
    

    ir
    du -h --max-depth=1
    

    Dažniausiai failai kaupiami /tmp kataloge arba /var/log kataloge.
  • toocrazytoocrazy Naujokas (-ė)
    edited 2012 liepos 18
    Kaip ir sakėte, daug disko vietos užimančių failų prikaupta /var/log kataloge. Kuriuos iš jų saugu pašalinti? Buvau ištrynęs visas aplanke esančias bylas ir mano tinklalapis nustojo veikti, prireikė daryti duomenų atstatymą.
  • IV_RomanLIV_RomanL Interneto vizija
    edited 2012 liepos 18
    Sveiki,

    gal galite pateikti informaciją apie tai būtent kurie failai daugiausiai užima vietos?
  • MiXFiXMiXFiX Dalyvis (-ė)
    edited 2012 liepos 18
    toocrazy parašė: »
    Kaip ir sakėte, daug disko vietos užimančių failų prikaupta /var/log kataloge. Kuriuos iš jų saugu pašalinti? Buvau ištrynęs visas aplanke esančias bylas ir mano tinklalapis nustojo veikti, prireikė daryti duomenų atstatymą.

    Man irgi įdomu, ką galima trinti iš /var/log katalogo? O ka būtina palikti?
  • IV_LinasJIV_LinasJ Interneto vizija
    edited 2012 liepos 18
    Ištrinti galima viską išskyrus katalogus. Pvz. /var/log/httpd/ katalogo trinti negalima.
  • toocrazytoocrazy Naujokas (-ė)
    edited 2012 rugsėjo 24
    Sveiki,

    Atnaujinu šią temą nes problema taip ir neišsisprendė. Tenka reguliariai išvalyti /var/log katalogą.

    IV_RomanL parašė: »
    Sveiki,

    prisijunkite prie serverio ir įvykdykite šias komandas:
    cd /
    

    ir
    du -h --max-depth=1
    

    Dažniausiai failai kaupiami /tmp kataloge arba /var/log kataloge.

    Šias komandas įvykdžiau, bet užimama vieta didėja taip pat kaip ir seniau.
    IV_LinasJ parašė: »
    Ištrinti galima viską išskyrus katalogus. Pvz. /var/log/httpd/ katalogo trinti negalima.
    Ar tai reiškia, kad galima ištrinti kataloguose esančius failus pačius katalogus paliekant tuščius?
  • IV_RomanLIV_RomanL Interneto vizija
    edited 2012 rugsėjo 24
    Sveiki,

    gal galite patikslinti kaip vadinasi .log failas kuris užima daugiausia vietos? Panašu jog turite sutrikimų su viena ar keliomis serveryje veikiančiomis tarnybomis.
  • toocrazytoocrazy Naujokas (-ė)
    edited 2012 rugsėjo 24
    Prieš kelias dienas išvaliau log katalogą, kol kas visi failai užima dar gan nedaug. Šiuo metu didžiausias xconsole.log failas. Taip pat nemažos syslog, syslog.0, mail.log.0, mail.info.0 bylos.
  • toocrazytoocrazy Naujokas (-ė)
    edited 2012 rugsėjo 30
    Na, gal galite pasiūlyti šios problemos sprendimą?
  • IV_RomanLIV_RomanL Interneto vizija
    edited 2012 spalio 1
    Galite pasinaudoti logrotate įrankiu automatiniam log'ų valymui. Daugiau apie tai informacijos rasite adresu http://goo.gl/eNpeJ
Norėdami palikti komentarą, turite prisijungti arba registruokis.
Dedikuoti.lt
Šiame forume rasite informaciją kaip atlikti serverio administravimą, konfigūravimą, įvairių tarnybų bei papildomų aplikacijų diegimą. Taip pat pateiksime rekomendacijų, skirtų serverių saugumui, monitoringui ir optimizavimui. Kviečiame prisijungti prie dedikuotų serverių administratorių bendruomenės, dalyvauti diskusijose ir praplėsti savo žinias serverių administravimo srityje!
© 2007 - 2023 Dedikuoti.lt forumas, visos teisės saugumos.