Naujausias pranešimas: Samba kritinis pažeidžiamumas
frame

Sveiki apsilankę!

Jei forume lankaisi pirmą kartą, kviečiame registruotis ir prisijungti prie diskusijų.

Prisijungti Registruotis

Serverio valdymo pultai

IV_RomanLIV_RomanL Interneto vizija
edited 2021 gruodžio 27 Į Informaciniai straipsniai
Jei jūs nusipirkote serverį ir pageidaujate jį valdyti ne SSH terminalu, tuomet tokiems poreikiams patenkinti yra kuriami serverių valdymo pultai. Nepatyrusiems vartotojams, valdymo pultas palengvina darbą bei suteikia komfortabilią grafinę aplinką.
Rinkoje yra daug valdymo pultų, pasistengsime įtraukti tiek mokamus sprendimus tiek ir nemokamus. Verta pastebėti, jog nemokamų sprendimų (žinoma ne visų) naudoti atsakingose sistemose nepatariama dėl galimų saugumo spragų. Taip pat, valdymo pulto atitinkančio visus vartotojo poreikius, deja, kol kas nėra

DirectAdmin (vienkartinis mokestis)

DirectAdmin - tai funkcionalus ir naudotojų pamėgtas valdymo pultas, kurio pagalba galite prižiūrėti savo serverį, operacinę sistemą ir svetaines. DirectAdmin yra komercinis valdymo pultas, todėl jį reikia atskirai užsakyti per klientų sistemą, serverio perinstaliavimo puslapyje. Vienkartinis DirectAdmin diegimo mokestis yra 39.99 EUR + PVM. Oficialus DirectAdmin puslapis:

http://www.directadmin.com/

Valdymo pulto demonstracinė versija:

http://www.directadmin.com:2222/

Vartotojo vardas: demo_admin
Slaptažodis: demo

Stabiliam bei našiam DirectAdmin valdymo pulto veikimui reikalingas tam tikras operatyvinės atminties kiekis, todėl DirectAdmin valdymo pultą leidžiame diegti esant planams su nemažiau kaip 2048 MB operatyvinės atminties. Serverio tarnybos yra sukonfigūruotos taip, kad ši atmintis būtų optimaliai išnaudojama.
Kartu su DirectAdmin į serverį įdiegiama:
 • CentOS 7
 • Apache 2.4
 • PHP 5.6
 • MySQL 5.5
Operacinė sistema su DirectAdmin serveryje užima 0.8 GB vietos.
Po sėkmingo diegimo prie DirectAdmin galėsite prisijungti šiuo adresu:
http://<IP>:2222/
Čia <IP> - jūsų dedikuoto serverio IP adresas. Pvz.: 79.98.25.170
Administratoriaus prisijungimo vardas yra "admin", pradinis slaptažodis yra toks pat, kaip ir "root" vartotojo.
Daugiau informacijos apie šio pulto administravimą galite rasti mūsų forume.

cPanel/WHM (mėnesinis mokamas)

Šis valdymo pultas yra šiek tiek sudėtingesnis už DirectAdmin (administravimo prasme), tačiau savyje turi didesnę funkcionalumo pasiūlą. Šis pultas turi kelias atmainas kurios skirtos skirtingiems dedikuotų serverių tipams. Mūsų paduodamos cPanel/WHM licenzijos kaina yra 22.99 EUR + PVM mėnesiui. Užsisakius šią licenziją klientų sistemoje galėsite pasirinkti mūsų paruoštą cPanel/WHM šabloną. Įrašius šabloną prie valdymo pulto galėsite prisijungti adresu:
https://<IP>:2086/
Čia <IP> - jūsų dedikuoto serverio IP adresas. Pvz.: 79.98.25.170
Prisijungimo vardas yra "root", slaptažodis kaip ir "root" vartotojo.
Daugiau informacijos apie šio pulto administravimą galite rasti mūsų forume.

Plesk Panel (mokamas)

Parallels Plesk Panel tai dar vienas valdymo pultas gelbėjantis valdyti serverį, kuriame talpinamos svetainės. Šis pultas patogus ir išvaizdus savo grafine aplinka. Šis valdymo pultas pateikiamas tiek Linux tiek Windows operacinėms sistemoms. Licencijos mėnesinė kaina - 15.99€/mėn. Daugiau apie šį pultą galite sužinoti adresu: https://www.plesk.com/plans-pricing/

Webmin (nemokamas)

Webmin - tai brandžiausia UNIX sistemos konfigūravimo ir valdymo per naršyklę priemonė (vystoma jau daugiau nei 15 metų), kurios pagalba galite prižiūrėti savo serverį, operacinę sistemą ir svetaines. Oficialus Webmin puslapis:
http://www.webmin.com/
Valdymo pulto demonstracinė versija:
http://www.webmin.com/udemo.html
Dedikuoti.lt klientai gali per 5 minutes įdiegti Webmin į savo dedikuotą serverį, prisijungę prie klientų sistemos ir OS perinstaliavimo puslapyje pasirinkę Webmin.
Stabiliam Webmin valdymo pulto veikimui reikalingas tam tikras laisvos operatyvinės atminties kiekis, todėl Webmin valdymo pultus leidžiame diegti esant planams su nemažiau kaip 2048 MB operatyvinės atminties. Serveryje įdiegtos tarnybos yra sukonfigūruotos taip, kad rezervuojama atmintis būtų naudojama optimaliai.
Kartu su Webmin į serverį įdiegiama:
 • CentOS 7
 • Apache 2.4.6
 • PHP 7.0
 • MySQL 5.5.60
Operacinė sistema su Webmin serveryje užima 0.7 GB vietos.
Po sėkmingo diegimo prie Webmin galėsite prisijungti šiuo adresu:
https://<IP>:10000/
Čia <IP> - jūsų dedikuoto serverio IP adresas. Pvz.: 79.98.25.170
Prisijungimo vardas yra "root", slaptažodis kaip ir "root" vartotojo.
Daugiau informacijos apie šio pulto administravimą galite rasti mūsų forume.

VestaCP (nemokamas)

VestaCP - paprastas, tačiau lankstus virtualaus serverio valdymo pultas suteikiantis grafinę vartotojo sąsają ir automatizacijos įrankius, kurių pagalba galite administruoti savo svetaines, duomenų bazes, bei el. pašto paskyras.
Valdymo pulto demo versija:
https://demo.vestacp.com/
Dedikuoti.lt klientai gali per 5 minutes įdiegti VestaCP į savo dedikuotą serverį, prisijungę prie klientų sistemos ir OS perinstaliavimo puslapyje pasirinkę VestaCP.
Stabiliam bei našiam VestaCP valdymo pulto veikimui reikalingas tam tikras operatyvinės atminties kiekis, todėl VestaCP valdymo pultą leidžiame diegti esant planams su nemažiau kaip 2048 MB operatyvinės atminties.
Kartu su VestaCP į serverį įdiegiama:
 • CentOS 7
 • Apache 2.4.6
 • PHP 5.6
 • MySQL 5.5
Operacinė sistema kartu su VestaCP serveryje užima 1.4 GB vietos.

Po sėkmingo diegimo prie VestaCP galėsite prisijungti šiuo adresu:
https://<IP>:8083/
Čia <IP> - jūsų dedikuoto serverio IP adresas. Pvz.: 79.98.25.170
Prisijungimo vardas yra "admin", slaptažodis yra toks pat kaip ir sisteminio "root" vartotojo.
Daugiau informacijos apie šio pulto administravimą galite rasti mūsų forume.

ISPConfig 3 (nemokama)

ISPConfig yra atviro kodo valdymo pultas, itin paprastas naudoti. Oficialus ISPConfig puslapis:
http://www.ispconfig.org/
Valdymo pulto demonstracinė versija:
http://www.ispconfig.org/ispconfig-3/online-demo/
Dedikuoti.lt klientai gali per 5 minutes įdiegti ISPConfig į savo dedikuotą serverį, prisijungę prie klientų sistemos ir OS perinstaliavimo puslapyje pasirinkę ISPConfig.
Stabiliam bei našiam ISPConfig valdymo pulto veikimui reikalingas tam tikras operatyvinės atminties kiekis, todėl ISPConfig valdymo pultą leidžiame diegti esant planams su nemažiau kaip 2048 MB operatyvinės atminties.
Kartu su ISPConfig į serverį įdiegiama:
  * Debian 9
  * Apache 2.4.25
  * PHP 7.0
  * MariaDB 10.1.26
   Operacinė sistema su ISPConfig serveryje užima 1.3 GB vietos.
   Po sėkmingo diegimo prie ISPConfig galėsite prisijungti šiuo adresu:
   http://<IP>:8080/
   Čia <IP> - jūsų dedikuoto serverio IP adresas. Pvz.: 79.98.25.170
   Administratoriaus prisijungimo vardas yra "admin", o pradinį slaptažodį galite sužinoti prisijungę prie serverio per SSH su klientų sistemoje pateikiamais "root" prisijungimais ir įvykdę komandą "cat ispconfigpsw.txt". Prisijungę pirmą kartą, saugumo sumetimais turėsite pakeisti pradinį slaptažodį į savo sugalvotą. Pasikeisti slaptažodį galėsite užėję į viršutinio menių punktą "Tools", atsiradusiame dešiniajame meniu pasirinkę "Password and Language".
   Daugiau informacijos apie šio pulto administravimą galite rasti mūsų forume.   Norėdami palikti komentarą, turite prisijungti arba registruokis.
   Dedikuoti.lt
   Šiame forume rasite informaciją kaip atlikti serverio administravimą, konfigūravimą, įvairių tarnybų bei papildomų aplikacijų diegimą. Taip pat pateiksime rekomendacijų, skirtų serverių saugumui, monitoringui ir optimizavimui. Kviečiame prisijungti prie dedikuotų serverių administratorių bendruomenės, dalyvauti diskusijose ir praplėsti savo žinias serverių administravimo srityje!
   © 2007 - 2023 Dedikuoti.lt forumas, visos teisės saugumos.