Naujausias pranešimas: Samba kritinis pažeidžiamumas
frame

Sveiki apsilankę!

Jei forume lankaisi pirmą kartą, kviečiame registruotis ir prisijungti prie diskusijų.

Prisijungti Registruotis

vSwap atminties valdymo modelis

adminadmin Administrator
edited 2013 kovo 5 Į Archyvas
2013 m. vasario 16 d. planuojame visiems Dedikuoti.lt serveriams perjungti atminties valdymo modelį iš UBC į vSwap. Po perjungimo serveriuose bus apskaitoma ne visa alokuota, o tik fiziškai naudojama RAM atmintis, kas sumažins serverių atminties sąnaudas ir padidins našumą.

Apie perjungimą papildomai informuosime gedimai.iv.lt profilaktikų žurnale.

Komentarai

 • adminadmin Administrator
  edited 2013 vasario 18
  Perjungimas nukeltas į 2013 m. vasario 20 d. (00:00 - 01:00)
 • adminadmin Administrator
  edited 2013 vasario 20
  Perjungimas sėkmingai atliktas.

  Atkreipkite dėmesį į užimtos RAM atminties atvaizdavimo pokyčius. Per klientų sistemą dabar rodoma kiek jūsų serveris bendrai naudoja atminties, tiek programoms (pvz., Apache, MySQL, PHP), tiek duomenų kešavimui (pvz., vidinėms branduolio struktūroms, failų sistemai). Kadangi Linux sistema stengiasi visą nepanaudotą RAM skirti duomenų kešavimui, ilgainiui aktyviai veikiantis serveris pradeda naudoti 90% ir daugiau atminties.

  Kiek RAM naudojama programoms, o kiek duomenų kešavimui, galite pamatyti prisijungę prie savo serverio per SSH ir paleidę "top" komandą. Norėdami užtikrinti spartų serverio veikimą, palikite kešavimui apie 30% serverio RAM. Kešavimui naudojama tik laisva atmintis, nereikalinga serverio programų veikimui.

  Dar viena naujovė: visiems serveriams papildomai pridėjome po 1 GB SWAP atminties. SWAP - tai rezervinė, lėtesnė atmintis, naudojama tuomet, kai serveryje pritrūksta RAM. Dabar, serveryje pritrūkus RAM atminties, jis nepakibs, o iškels dalį duomenų iš RAM į SWAP atmintį. Rekomenduojame periodiškai tikrinti savo serverio būklę, ir esant intensyviam SWAP naudojimui, optimizuoti serveryje veikiančias programas arba padidinti RAM kiekį.
 • adminadmin Administrator
  edited 2013 vasario 26
  Pakeistas SWAP particijos dydžio skaičiavimas - vietoje statiško 1 GB dabar jis atitiks 25% serverio RAM.
 • adminadmin Administrator
  edited 2013 kovo 5
Ši diskusija uždaryta
Dedikuoti.lt
Šiame forume rasite informaciją kaip atlikti serverio administravimą, konfigūravimą, įvairių tarnybų bei papildomų aplikacijų diegimą. Taip pat pateiksime rekomendacijų, skirtų serverių saugumui, monitoringui ir optimizavimui. Kviečiame prisijungti prie dedikuotų serverių administratorių bendruomenės, dalyvauti diskusijose ir praplėsti savo žinias serverių administravimo srityje!
© 2007 - 2023 Dedikuoti.lt forumas, visos teisės saugumos.