Naujausias pranešimas: Samba kritinis pažeidžiamumas
frame

Sveiki apsilankę!

Jei forume lankaisi pirmą kartą, kviečiame registruotis ir prisijungti prie diskusijų.

Prisijungti Registruotis

Dedikuoti.lt daromos atsarginės kopijos

iv_laurynasjiv_laurynasj Naujokas (-ė)
edited 2022 vasario 1 Į Informaciniai straipsniai
Šioje pamokoje pateikta informacija apie dedikuoti.lt daromas atsargines serverio duomenų kopijas: jų kūrimo procesą, periodiškumą ir duomenų atstatymo užsakymą.

Dedikuotų serverių (išskyrus išorines saugyklas!) duomenys kiekvieną dieną kopijuojami į atskirą rezervinių duomenų saugyklą. Saugomos vakarykštės dienos ir paskutinio penktadienio duomenų kopijos.

Dieninės kopijos

Jos daromos kiekvieną darbo dieną, šiais laiko intervalais:
 • Iš sekmadienio į pirmadienį 00:00-08:00
 • Iš pirmadienio į antradienį 00:00-08:00
 • Iš antradienio į trečiadienį 00:00-08:00
 • Iš trečiadienio į ketvirtadienį 00:00-08:00
 • Iš ketvirtadienio į penktadienį 00:00-08:00

Savaitgaliais dieninės kopijos nėra daromos!

Savaitinės kopijos

Savaitinė kopija yra atliekama šeštadienį 00:00 perkeliant iš ketvirtadienio į penktadienį atliktos dieninės kopijos duomenis, t. y. savaitinėje kopijoje yra saugoma informacija, kuri serveryje buvo penktadienį (atsarginė kopija sugeneruojama bet kuriuo metu 00:00 ir 08:00 intervale).

Paskirtis

Rezervinės duomenų kopijos yra skirtos serverio duomenų atstatymui įvykus mažai tikėtinam RAID 6 masyvo gedimui. Taip pat klientams savo duomenis praradusiems ne dėl serverio gedimo.

Atsarginės duomenų kopijos atstatymas

Jei per klaidą ištrynėte, praradote ar sugadinote savo serveryje esančius duomenis, galėsime padėti juos atstatyti. Prarastų duomenų atstatymą iš rezervinės kopijos galite užsakyti taip:
 • prisijunkite prie UAB „Interneto vizija“ Klientų sistemos:

  http://klientams.iv.lt/

 • ties skyriumi "Paslaugos" pasirinkite nuorodą "Plačiau...";
 • pasirinkite reikiamą serverį;
 • paspauskite mygtuką "Atstatyti duomenis".

Kiek galima tiksliau nurodykite ką reikėtų atstatyti, tuomet darbai atliekami sparčiau ir tiksliau.

Pastaba:
* OpenVZ6 virtualizacijoje, galima nurodyti kurį failą/failus ar katalogą/katalogus reikia atstatyti;
* OpenVZ7 virtualizacijoje galima atstatyti tik visą diską (image) .
* KVM virtualizacijoje galima atstatyti tik visą diską (image) .

Užsakyti atstatymą iš dieninės kopijos galima: darbo dienomis nuo 8:00 iki 20:00.
Užsakyti atstatymą iš savaitinės kopijos galima: bet kuriuo kitu metu.

Paslaugos vienkartinis mokestis 9.99 € + PVM. Duomenys atstatomi tą pačią dieną.

Pažymėtos temos:

Komentarai

 • staugastauga Naujokas (-ė)
  edited 2015 gruodžio 7
  Serveriams esantiems JAV laiką reiktų parinkti kitą. Arba bent jau taikyti į šio intervalo pabaigą, gi JAV Lietuvos laiku 00:00 yra pats darbymetis, tai logika, kad backup'ai daromi kai serveriai mažiausia apkrauti - turėtų galioti pagal fizinės vietos laiką. Dabar kiek matau tas daroma intervalo pradžioje, vienu momentu net buvo kilę problemų, bet dabar jau lyg ir ok (aišku teko dasipirkti serverį amazon'e kuris truputį load'o nuimtų).
 • iv_laurynasjiv_laurynasj Naujokas (-ė)
  edited 2015 gruodžio 7
  JAV esančiuose serveriuose atsarginės duomenų kopijos daromos tuo pačiu metu kaip ir serveriams esantiems Lietuvos duomenų centre.
  Norime patikinti, jog serverio apkrovoms tai nedaro jokios įtakos. Tačiau Jūsų pasiūlymą užregistravome, jį išnagrinėsime ir galbūt bus priimtas sprendimas, JAV esantiems serveriams atsargines kopijas daryti kitu metu.
 • staugastauga Naujokas (-ė)
  edited 2015 gruodžio 17
  Kaip tai nedaro?! Va šiandien (2015-15-17) pridarė. Problemos prasidėjo 1 val nakties, baigėsi 3-4 val. Jav darbymetis, o aš miegu. Net tas amazon'e esantis serveris nepagelbėjo :(
  Atsidarau mazgo "coconut" grafikus, o gi "Disko skaitymas ir rašymas" read grafiko laikai vienas prie vieno su mūsų problemų laiku. Jau buvau registravęs pranešimą dėl panašių problemų per klientų sistemą (ds #387490), bet buvo pasakyta, kad "keisti atsarginių kopijų kūrimo laiko mes negalime".
 • iv_laurynasjiv_laurynasj Naujokas (-ė)
  edited 2015 gruodžio 22
  Gal galite patikslinti kokios problemos kylą Jūsų serveryje? Jame nepastebėjome jokių padidėjusiu apkrovų atsarginių kopijų darymo metu.

  Taip pat keletą dienų iš eilės stebėjome mazgo veikimą ir grafikus, atsarginių kopijų darymo momentu I/O operacijų kiekis tikrai padidėja, tačiau naudojamas labai nežymus kiekis, kuris visiškai neturi įtakos Jūsų serveriui.

  Jei vis dėlto Jūsų serveris dėl kokių nors priežasčių patiria padidėjusias apkrovas jų metu įvykdykite "top" komandą, jog patikrintumėte, kokie procesai naudoja daugiausiai resursų.
Norėdami palikti komentarą, turite prisijungti arba registruokis.
Dedikuoti.lt
Šiame forume rasite informaciją kaip atlikti serverio administravimą, konfigūravimą, įvairių tarnybų bei papildomų aplikacijų diegimą. Taip pat pateiksime rekomendacijų, skirtų serverių saugumui, monitoringui ir optimizavimui. Kviečiame prisijungti prie dedikuotų serverių administratorių bendruomenės, dalyvauti diskusijose ir praplėsti savo žinias serverių administravimo srityje!
© 2007 - 2023 Dedikuoti.lt forumas, visos teisės saugumos.