Naujausias pranešimas: Samba kritinis pažeidžiamumas
frame

Sveiki apsilankę!

Jei forume lankaisi pirmą kartą, kviečiame registruotis ir prisijungti prie diskusijų.

Prisijungti Registruotis

DirectAdmin valdymo pulto diegimas naudojant CentOS 7

iv_vytenisgiv_vytenisg Super Moderator
edited 2021 sausio 20 Į Valdymo pultai
attachmentphpattachmentid333stc1d1519029954

Standartiškai mūsų suteikiamas DirectAdmin serverio valdymo pultas yra diegiamas su CentOS 6 versija. Esant poreikiui naudoti CentOS 7 reikia atlikti rankinį DirectAdmin diegimą pagal šią pamoką.

Šioje pamokoje nurodysime kokius veiksmus reikia atlikti norint naudoti DirectAdmin valdymo pultą su CentOS 7 operacine sistema.


0. Preliminarūs reikalavimai:

* Virtualiai dedikuotas serveris su iš mūsų įsigyta DirectAdmin serverio valdymo pulto licencija (šią licencija galima įsigyti tik serverio užsakymo metu).


1. DirectAdmin šablono diegimas:

Jeigu DirectAdmin (toliau - DA) serverio valdymo pultą jau esate įsideigę, pereikite prie antro žingsnio. Kitu atveju, jeigu serverį kątik įsigyjote, visų pirma reikėtų atlikti DA šablono diegimą.

Tai galite atlikti klientų sistemoje paslaugų valdyme pasirinke "Perinstaliuoti" ir pasirinkus DA valdymo pultą. Atlikę diegimą prisijunkite prie DA. Jeigu nežinote, kaip tai prisijungti, siūlytume apsilankyti mūsų pamokoje.


2. Licencijos informacijos patikrinimas:

Tam, kad galima būtų atlikti DA diegimą CentOS 7 sistemoje, turite išsisaugoti DA licencijos duomenis. Prisijungę prie serverio valdymo pulto skiltyje "Extra features" pasirinkite "Licensing / Updates". Šiame puslapyje matysite du mums reikalingus laukelius:

* License ID;
* Client ID.

Šiuos duomenis išsisaugokite. Jų reikės DA diegimui į serverį.


3. CentOS 7 diegimas:

Prieš atliekant sistemos perinstaliavimą, siūlytume išsisaugoti turimus serverio duomenis. Tai galite atlikti prisijungę prie DA serverio valdymo pulto ir pasirinkę:

AdminTools>Server Backup>Run System BackupNow

ir vėliau atsiųskite sukurtą duomenų kopiją. Šis veiksmas aktualus tik tokiu atveju, jeigu DA naudojotės anksčiau ir turite svarbių duomenų.

Atliekant perinstaliavimą klientų sistemoje, serverio nuomos paslaugos valdyme, matysite pasirinkimą "Perinstaliuoti". Atsidariusiame puslapyje matysite pažymėkite CentOS 7 (64 bit) ir pasirinkite "Perinstaliuoti". Perinstaliavimas bus atliktas per maždaug penkias minutes.


4. Licencijos pritaikymas CentOS 7:

DA licencija yra nustatoma konkrečiai operacinei sistemai, todėl norint naudotis kita OS (mūsų atveju CentOS 7), reikia atlikti licencijos koregavimą. Tai atliekama iš mūsų pusės, todėl siūlytume klientų sistemoje suformuliuoti registruotą pranešimą, kuriame nurodytumėte, kad reikia pakeisti turimo DA licenciją į CentOS 7. Patiekiant užsakymą nurodykite serverio IP adresą, kuriame buvo įdiegtas DA serverio valdymo pultas. Registruoto pranešimo skiltį rasite adresu:

https://klientams.iv.lt/support.php

Gavę iš mūsų laišką su patvirtinimu, galėsite pradėti DA diegimą į serverį.


5. DirectAdmin diegimas:

Prieš pradedant diegimą siūlytume įsidiegti gcc kompiliatorių. Prisijunkite prie serverio su root naudotoju ir įvykdykite komandą:
yum group list

Pateikiamame sąraše "Available Groups:" turite matyti įrankį "Development Tools". Šį įrankių paketą turite įsidiegti pasinaudodami komandą:
yum group install "Development Tools"

Atlikus šio įrankio diegimą įvykdysite vieną papildomą komandą prieš diegimą:
yum install psmisc net-tools systemd-devel libdb-devel perl-DBI xfsprogs rsyslog logrotate crontabs file

Įvykdžius šią komandą atlikite diegimo failo parsisiuntimą:
wget http://www.directadmin.com/setup.sh

Ir pakeiskite setup.sh teises į 755:
chmod 755 setup.sh

Ir tada galime atlikti diegimą paleidus skriptą:
./setup.sh

Diegimo metu Jūsų bus paprašyta įvesti:

* Client ID - numeris, kurį išsisaugojote;
* Licence ID - numeris, kurį išsisaugojote;
* Hostname - serverio pavadinimas. SVARBU: nenaudokite tik domeno pavadinimo serverio pavadinime. Turi būti naudojamas subdomenas, kaip pavyzdžiui server.domenas.lt, tam, kad ateityje nesusidurtumėte su laiškų siuntimo bei FTP problemomis.
* Device name - mūsų serveriuose yra naudojamas venet0:0, kurį ir įveskite.

Vėliau atliekant diegimą Jūsų dar bus paklausta kelių standartinės instaliacijos klausimą į kuriuos atsakykite įvedę y raidė ir pasirinkę Enter. Diegimas bus atliekamas gana ilgai.

Užbaigus diegimą gausite atsakymą, kad diegimas sėkmingai atliktas ir galite prisijungti.


6. Prisijungimas prie DirectAdmin:

Prisijungimui Jums bus reikalingi prisijungimo duomenys:

* Prisijungimo vardas - admin;
* Slaptažodis - toks pat, kaip ir "root" vartotojo slaptažodis.

Prisijungti galite adresu:
http://<jūsų_serverio_IP_adresas>:2222
Pažymėtos temos:
Norėdami palikti komentarą, turite prisijungti arba registruokis.
Dedikuoti.lt
Šiame forume rasite informaciją kaip atlikti serverio administravimą, konfigūravimą, įvairių tarnybų bei papildomų aplikacijų diegimą. Taip pat pateiksime rekomendacijų, skirtų serverių saugumui, monitoringui ir optimizavimui. Kviečiame prisijungti prie dedikuotų serverių administratorių bendruomenės, dalyvauti diskusijose ir praplėsti savo žinias serverių administravimo srityje!
© 2007 - 2023 Dedikuoti.lt forumas, visos teisės saugumos.