Naujausias pranešimas: Samba kritinis pažeidžiamumas
frame

Sveiki apsilankę!

Jei forume lankaisi pirmą kartą, kviečiame registruotis ir prisijungti prie diskusijų.

Prisijungti Registruotis

Tinklo neveikimas naudojant CentOS

iv_vytenisgiv_vytenisg Super Moderator
edited 2019 rugsėjo 24 Į Tipinės problemos
Administruodami serverius pastebėjome, kad ganėtinai dažnai pasitaikanti problema klientams, kurie naudoja CentOS operacinę sistemą, yra NetworkManager serviso naudojimas vietoje mūsų naudojamo standartinio network serviso. Jeigu serveryje būna aktyvuojamas NetworkManager servisas, serveris nebūna pasiekiamas dėl tinklo programinės įrangos nesuderinamumo. Dažniausiai NetworkManager būna įdiegimas kartu su kitais tinklo ar programų paketais, kai diegimas atliekamas tiksliais nepasirenkant konkrečių įrankių, o diegiant visą paketą iš karto. Ši problema dažniausiai nepasireiškia tik įdiegus NetworkManager, nes šis servisas automatiškai neaktyvuojamas. Problema pastebima perkrovus serverį kai automatiškai paleidžiami visi servisai ir vienu metu paleidžiami keli tinklo servisai.


Problemos sprendimas:

1. Nepaisant to, kad pasireiškus šiai problemai serveris nebus pasiekiamas, turėsite galimybę prisijungti prie serverio per klientų sistemoje esančią konsolę. Platesnę informaciją, kaip prisijungti prie serverio per konsolę galite rasti čia.

2. Prisijungę prie konsolės sustabdykite NetworkManager servisą įvykdydami komandą:
systemctl stop NetworkManager

3. Tada nurodome, kad sekantį kartą NetworkManager nebūtų įjungtas perkrovus serverį:
systemctl disable NetworkManager

4. Ir paleidžiame tinklo servisą:
/etc/ini.d/network start

arba 

service network start

5. Papildomai rekomenduojame pašalinti NetworkManager servisą:
rpm -qa | grep -i NetworkManager

6. Ir pašaliname RPM paketus:
rpm -e package_name

Ir viskas, šių veiksmų pilnai pakanka išspręsti problemą ir užkirsti kelią jos pasikartojimui ateityje. Be abejo, visada rekomenduojame sekti diegiamos programinės įrankos paketų įrankius - diekite tik tuos paketus, kurie Jums yra reikalingi ir bus naudojami.
Pažymėtos temos:
Norėdami palikti komentarą, turite prisijungti arba registruokis.
Dedikuoti.lt
Šiame forume rasite informaciją kaip atlikti serverio administravimą, konfigūravimą, įvairių tarnybų bei papildomų aplikacijų diegimą. Taip pat pateiksime rekomendacijų, skirtų serverių saugumui, monitoringui ir optimizavimui. Kviečiame prisijungti prie dedikuotų serverių administratorių bendruomenės, dalyvauti diskusijose ir praplėsti savo žinias serverių administravimo srityje!
© 2007 - 2023 Dedikuoti.lt forumas, visos teisės saugumos.