frame

Sveiki apsilankę!

Jei forume lankaisi pirmą kartą, kviečiame registruotis ir prisijungti prie diskusijų.

Prisijungti Registruotis

Serverio stebėjimo programa Netdata

iv_vytenisgiv_vytenisg Super Moderator
edited 2018 gegužės 10 Į Kitos aplikacijos
attachment.php?attachmentid=363&stc=1&d=1525959026

Netdata - tai yra programinė įranga pateikianti Linux serverio resursų išnaudojimą naršyklėje vizualiai. Ši aplikacija pateikia CPU, atminties, disko, tinklo, procesų naudojimą bei daugelį kitų statistinių duomenų rodmenis.

Netdata aplikacijos nereikia konfigūruoti po įdeigimo. Netdata saugo daugiau nei 5000 statistinių duomenų ir tam nėra reikalinga papildoma konfigūracija. Nereikalauja priklausomybių nustatymo, palaikymo bei suteikiama galimybę naudotis daugiau nei 100 įvairių perspėjimu, kurie padeda nustatyti serverio problemas, galimybes bei apsiekiamumo klaidas.


0. Preliminarūs reikalavimai:

- Serveryje turi būti įdiegtas mūsų parengtas Debian/Ubuntu arba CentOS/Fedora operacinių sistemų šablonas.


1. Diegimas:

Norėdami įdiegti Netdata Ubuntu/Debian operacinėje sistemoje įvykdykite šią komandą:
apt-get install curl

Tiek Debian/Ubuntu tiek CentOS/Fedora gali būti naudojamas vienas ir taspats diegimo skriptas, kuris netik įdiegia naujausią versiją bet ir nuolatos atlieka įrankio atnaujinimus:
bash <(curl -Ss https://my-netdata.io/kickstart-static64.sh)

Auksčiau pateiktas skriptas atlieka:

* Aptinka diegimui reikiamą programinę įrangą Netdata veikimui (papildomas bus perklausiama prieš aplikacijų diegimo atlikimą);
* Parsiunčia naujausią Netdata kodą į /usr/src/netdata.git failą;
* Įdiegia Netdata paleidžiant skriptą ./netdata-installer.sh;
* Įrašo netdata-updater.sh į cron.daily ir tokiu būdu Jums bus automatiškai įdiegiami atnaujinimai (gausite klaidos pranešimą tik tokiu atveju jeigu atnaujinimas nepavyks).


2. Naudojimas:

Po diegimo naršyklėje atidarykite adresą:
http://jūsų_serverio_IP:19999/

Ir Jums bus pateikiama valdymo panelė ir sistemos rodmenys. HUD stiliaus indikatoriai keičiasi kai užvedate pelę ant skirtingo laiko periodo diagramoje.

Diagrama yra interaktyvi, galite perkelti ją su pele.

attachment.php?attachmentid=362&stc=1&d=1525958943

Tam, kad galėtumėte pakeisti laiko intervalą turite laikyti Shift mygtuką ir sukti pelės ratuką. Norint gražinti į buvusią būsena, du kartus paspauskite klaviatūros kairį mygtuką. Individualūs grafai ir diagramos pateikia detalią informaciją apie kiekvieną sistemos dalį. Svarbi GUI dalis yra atnaujinimų puslapis. Netdata yra atnaujinama reguliariai, tačiau valdymo skiltyje viršuje galite pasirinkti "Update" mygtuką ir pamatysite ar yra galima naujesnė versija nei Jūs naudojate. Šio mygtuko paspaudimas Jums suteiks daugiau informacijos ir prieigą prie meniu. Mygtuką "Check Now" leis paitikrinti ar nėra atnaujinimų rankiniu būdu.


3. Prieigos apribojimas:

Jeigu norite, kad Jūsų serverio statistika nebūtų atvaizduojama visiems apsilankusiems adresu [url]http://jūsų.serverio.ip:19999[/url], galite apriboti prieigą konkrečiam IP adresui (-ams). Visų pirma atsidarykite netdata konfigūracinį failą:
nano /opt/netdata/etc/netdata/netdata.conf

Ir įtraukite eilutes [web] skilties pradžioje:
bind to = *
allow connections from = localhost 192.168.*

Šiuo atveju yra suteikiama prieiga atidarant adresą lokaliai ir IP ruožui prasidedančiam 192.168.*. Galite įvesti savo IP adresą ar adresų ruožą (su * simboliu pabaigoje). Išsaugoję pakeitimus perkraukite netdata:
systemctl restart netdata

Atlikus šiuos pakeitimus nebus viešai pateikiama serverio statistika.
Norėdami palikti komentarą, turite prisijungti arba registruokis.