Naujausias pranešimas: Samba kritinis pažeidžiamumas
frame

Sveiki apsilankę!

Jei forume lankaisi pirmą kartą, kviečiame registruotis ir prisijungti prie diskusijų.

Prisijungti Registruotis

Serverio pavadinimo (hostname) keitimas

iv_vytenisgiv_vytenisg Super Moderator
edited 2019 gruodžio 16 Į Informaciniai straipsniai
Užsakius serverio nuomos paslaugą Jums yra suteikiamas unikalus serverio pavadinimas (hostname), kaip pavydžiui 123456.s.dedikuoti.lt. Šis pavadinimas taip pat yra PTR įrašas serverio IP adresui. Dažnai serverio pavadinimas būna pakeičiamas iš standartinio į norimą pavadinimą, todėl šioje pamokoje nurodysite, kaip atlikti šį keitimą bei nurodysime galimas problemas naudojant nekorektišką hostname.


Serverio pavadinimo keitimas:

Prieš atliekant serverio pavadinimo keitimą turite nukreipti domeno subdomeną į turimą serverį naudodami A tipo įrašą. SVARBU: rekomenduojame naudoti būtent subdomeną, o ne domeno pavadinimą serverio pavadinimui, nes kitu atveju gali kilti problemų konfigūruojant serverį ar atliekant laiškų siuntimą (kai kurie serveriai pastebėję, kad laiškas siųstas iš serverio, kurio pavadinimas yra toks pat, kaip ir el. pašto dėžutės galūnėje naudojamas domenas iš karto priskiria laišką į SPAM katalogą arba tiesiog atmeta gautą laišką).

Jeigu domenas esate įsigyję iš mūsų, subdomeno nukreipimą galite atlikti pagal šią instrukciją.

Įsigaliojus nukreipimus galite atlikti serverio pavadinimo atnaujinimą. Šį keitimą rekomenduojame atlikti prisijungus prie klientų sistemos. Galimas ir kitas keitimo būdas - failo /etc/hostname koregavimas, tačiau toks keitimo veiksmas nebūtų korektiškas, nes atlikus serverio perkrovimą sistema priskirs tokį pavadinimą, koks bus matomas klientų sistemoje t.y. failo /etc/hostname įrašai nėra tikrinami.

Serverio pavadinimo keitimo žingsniai:

1. Prisijunkite prie klientų sistemos adresu: https://klientams.iv.lt
2. Pasirinkite pilkame fone esančią nuorodą Paslaugos arba skiltyje Paslaugos nuorodą Plačiau...:

attachmentphpattachmentid410stc1d1541596781

3. Tada iš paslaugų sąrašo pasirinkite serverio nuomos paslaugą:

attachmentphpattachmentid411stc1d1541597093

4. Skiltyje Valdymas matysite eilutę Hostname ir dešiniau galėsite pasirinkti nuorodą Pervadinti:

attachmentphpattachmentid412stc1d1541597321

5. Atsidariusiame puslapyje matysite tuščia laukelį, kuriame turite įrašyti naują serverio pavadinimą. Suvedus pavadinimą žemiau pasirinkite Pervadinti:

SVARBU: serveris bus perkraunamas atliekant pervadinimą.

attachmentphpattachmentid413stc1d1541597841

Serverio hostname bus pakeistas per 5 minutes. Užbaigus pervadinimą Jūsų PTR įrašas bus naujasis serverio pavadinimas.
Pažymėtos temos:

Komentarai

 • neoneo
  edited 2020 gruodžio 7

  Sveiki,

  Sakykime pakeiciame pavadinima is 123456.s.dedikuoti.lt i vardas.com.

  Klausimas: ar vardas.com mes galime naudoti tame paciame serveryje, pvz suskurti emailus, subdomenus, talpinti puslapi ir panasiai?

  Siaip realiai kad naudotis domenu tai reikia ji priskirti prie galutinio vartotojo.

 • iv_vytenisgiv_vytenisg Super Moderator
  Laba diena,

  Taip, galite serverio pavadinimui naudotis domeną, kuris vėliau bus naudojamas kaip svetainės, el. pašto ar subdomeno adresas. Tačiau rekomenduojame naudotis subdomeną serverio pavadinimui, pavyzdžiui, server.domenas.lt. Naudojant serverio pavadinime domeną, kuris vėliau naudojamas, kaip pašto adresas, gali kilti nesklandumai su el. pašto veikimu.
 • neoneo
  edited 2020 gruodžio 9

  Dekui uz informacija.

  Gal galetumete patikslinti kaip ta pati domena galetume hostinti tame paceme serveryje kuriam priskirtas to domeno subdomeno vardas?

  Sakikime domenas priparkuotas ir valdomas  pas jus per klientams.iv.lt, tai per “Zonos redagavimas” domena vardas.lt ir subdomena serveris.vardas.lt nukreipeme i VPS IP adresa.

  Per klientams.iv.lt pervadiname 123456.s.dedikuoti.lt i serveris.vardas.lt.

  Prisijungeme prie serverio per directadmin panele ir bandome sukurti per “Reseler” ligi nauja vartotoja su domenu vardas.lt … taciau metama klaida “Already exist”

 • iv_vytenisgiv_vytenisg Super Moderator
  Laba diena,

  Kuriant Reseller paskyrą turite nurodyti domeną ir varda.lt jau nurodėte, atskiro naudojoto User su tokiu pačiu domenu nebegalite sukurti. Būdami Reseller lygmenyje galite administruoti domeną, kurti subdomenus, paštus ir pan. t.y. jis pilnai veiks ir reseller lygmenyje taip kaip veiktų user lygmenyje.

  Jeigu norite, kad domenas būtų naudojamas User lygmenyje, tada pašalinkite seną Reseller paskyrą ir kurdami naują nurodykite subdomeną, pavyzdžiui, server.vardas.lt. Gali būti naudojamas ir taspats subdomenas, kaip serverio pavadinimas.

  Jeigu kils daugiau klausimų dėl DirectAdmin valdymo, rekomenduojame paieškoti informacijos DirectAdmin dokumentacijoje arba kreiptis į mūsų klientų aptarnavimo skyrių el. paštu info@dedikuoti.lt.
 • Problema nebuvo kritinė, laiko stoka, tai tik laikas nuo laiko paskaitant įvairius forumus pavyko išsiaiškinti problemą. Tai tik po metu laiko pagaliau pavyko išspręsti problemą: problema buvo ta, kad pradžioje, del patirties stokos, serveriui buvo priskirtas domeno vardas, o ne subdomeno. Kad po to ir pakeitus į subdomeno vis dėlto liko serveryje įrašai pagrindinio domeno, todėl mesdavo klaida “Already exist”. Įrašu likučiai nebuvo matomi per DirectAdmin valdymo pulta, įrašus teko ištrinti prisijungus per SSH.

Norėdami palikti komentarą, turite prisijungti arba registruokis.
Dedikuoti.lt
Šiame forume rasite informaciją kaip atlikti serverio administravimą, konfigūravimą, įvairių tarnybų bei papildomų aplikacijų diegimą. Taip pat pateiksime rekomendacijų, skirtų serverių saugumui, monitoringui ir optimizavimui. Kviečiame prisijungti prie dedikuotų serverių administratorių bendruomenės, dalyvauti diskusijose ir praplėsti savo žinias serverių administravimo srityje!
© 2007 - 2023 Dedikuoti.lt forumas, visos teisės saugumos.