Naujausias pranešimas: Samba kritinis pažeidžiamumas
frame

Sveiki apsilankę!

Jei forume lankaisi pirmą kartą, kviečiame registruotis ir prisijungti prie diskusijų.

Prisijungti Registruotis

Pagrindinai skirtumai tarp Ubuntu 18.04 ir 20.04 versijų2020 metų Balandžio 23tą dieną Ubuntu išleido naujausią savo versiją kodiniu pavadinimu 20.04 LTS. Nors atrodytų, kad Ubuntu 18.04 versija pasirodė dar visai nesenai - 2018 Balandį, tačiau per šiuos du metus Ubuntu ženkliai patobulėjo ir dabar gali pasiūlyti saugesnę, stabilesnę bei spartesnę operacinės sistemos versiją.


Daugiausia dėmėsio saugumui

* LTS

Kaip ir 18.04 taip ir 20.04 versija iškart buvo paskelbta su LTS (angl. long-term support), kas reiškia, kad suteikiamas pilnas palaikymas iki penkių metų. Tačiau, jeigu yra poreikis, šį palaikymas galima prailginti pasinaudojant ESM (angl. Extended Security Maintenance) funkcionalumą, kuris suteikiamas užsisakius UA-I (angl. Ubuntu Advantage for Infrastructure) prenumeratą.

* SSH dviguba autorizacija (2FA)

Iki šios versijos Ubuntu neturėjo dvigubos autorizacijos (angl. two-factor authentication) todėl prisijungimo mechanizmui buvo naudojami slaptažodžiai arba SSH raktai. Nuo šiol Ubuntu suteikia technine įranga paremtą (angl. hardware-based) dviejų faktorių autorizaciją, kas sumažina galimybė nutekėti duomenims bei pagerina SSH saugumą. Įjungus šį funkcionalumą naudotojai galės pasitelkti fizinį įrenginį arba autorizacijos aplikaciją SSH sesijos pradžioje.

* WireGuardVPN

WireGuard® yra novatoriška VPN technologija, turinti šiuolaikinius kriptografijos numatytus parametrus ir supaprastintą naudojimą. Dirbdama kaip modulis branduolio erdvėje, ji suteikia našumo pranašumų ir aukštą saugumo lygį. WireGuard yra įtrauktas į 20.04 LTS ir bus įkeltas į Ubuntu 18.04 LTS.


Pagrindiniai skirtumai

Be aukščiau aprašytų naujovių, Ubuntu Server 20.04 LTS suteikia ir daugybę kitų patobulinimų. Žemiau pateikiame svarbiausių pakeitimų santrauka:

* Visų pagrindinių architektūrų palaikymas: x64-64, ARM v7, ARM64, POWER 8, POWER 9, IBM x390x (LinuxONE) ir dalinai palaiko RISC-V.
* Įvairių programų atnaujinimai: QEMU, libvirt, PHP, Ruby, GCC, Python, MySQL ir NGINX.
* Naujas Linux branduolyd - 5.4.
* Naujausios IMDS versijos (egzempliorių metaduomenų paslaugos). IMDSv2 - palaikomas ir AWS.
* Patobulintas IPv6 palaikymas Microsoft Azure paslaugose.
* AppArmor 3 - dar saugesnei sistemai.
* Atnaujinta Ubuntu serverio dokumentacija.


Papildoma programinė įranga ir palaikomos versijos


* lentėleje pateikiama tik dalis suteikiamos programinės įrangos, todėl dėl konkrečios programinės įrangos naudojimo reikėtų tikrinti savarankiškai.


Apibendrinimas

Iš savo pusės rekomenduojame atnaujinti  naudojamą senesnę Ubuntu versiją į 20.04 kai tik bus galimybė. Esame parengę 20.04 šabloną iš savo pusės, kurį galite įsidiegti į savo KVM serverį. Didesnis saugumas padės užtikrinti sklandesnį Jūsų svetainių veikimą.

Ateityje pateiksime instrukciją, kaip atlikti atnaujinimą iš 18.04 į 20.04 versiją. Gero naudojimosi 20.04!

Pažymėtos temos:
Norėdami palikti komentarą, turite prisijungti arba registruokis.
Dedikuoti.lt
Šiame forume rasite informaciją kaip atlikti serverio administravimą, konfigūravimą, įvairių tarnybų bei papildomų aplikacijų diegimą. Taip pat pateiksime rekomendacijų, skirtų serverių saugumui, monitoringui ir optimizavimui. Kviečiame prisijungti prie dedikuotų serverių administratorių bendruomenės, dalyvauti diskusijose ir praplėsti savo žinias serverių administravimo srityje!
© 2007 - 2023 Dedikuoti.lt forumas, visos teisės saugumos.