Naujausias pranešimas: Samba kritinis pažeidžiamumas
frame

Sveiki apsilankę!

Jei forume lankaisi pirmą kartą, kviečiame registruotis ir prisijungti prie diskusijų.

Prisijungti Registruotis

Paslauga "Išorinės duomenų saugyklos"

edited 2020 rugpjūčio 21 Į Klausimai ir pastabos
Sveiki,

cia, kur paslauga "Išorinės duomenų saugyklos", rasote:
"Už duomenų atstatymą juos praradus ar įvykus nepataisomam RAID gedimui yra atsakingas pats užsakovas. Svarbius duomenis rekomenduojame dubliuoti skirtingose saugyklose.
Saugykloms yra taikomas Inode limitasIšbandykite: ... saugyklą."

Man truputeli ne iki galo aisku ir kylo klausymai:
 1. paspaudus ant "Išbandykite: ... saugyklą" dasigauname iki cia, kur parasyta "Virtualizacija: OpenVZ (storage)".
  Kadangi (S)augyklu paslauga realizuota ant OpenVZ, tai ka istikruju reiskia "OpenVZ (storage)"?
  Ta prasme OpenVZ platforma tikriausiai sukasi ant jusu vieno kazkokio disku lauko1 (su pertekliniu patikimumu, kad butu viskas super patikima pvz. RAID1/5/6/10/01/Z)
  o galutiniam (S)augyklu paslaugos klientui primontuojate OpenVZ aplinkoje i jo Virtualia Masina/aplinka i / (root) faila /dev/simfs is jau kito disku lauko2 (kur nera jokio RAID1/5/10/01/Z , o tiesiog isskirtas pavienis fizinis diskas arba tiesiog RAID0), taip?
 2. Ne bus taip, kad svarbus duomenys guli Saugykla1 ir dar jie pradubliuoti i Saugikla2. Ir dar gausis , kad ir Saugykla1 ir Saugykla2 naudojasi tuo paciu RAID kuris suges?
 3. (S)augyklu paslaugai, pvz planui S2 inode limitas = 2048GB*15000=30720000. Jeigu prie Saugyklos1, kurioje jau yra isnaudota inode'u ~37019000 primontuosime per koki SSHFS  is Saugyklos2 katalogaa kurioje jau irgi yra isnaudota inode'u ~37019000 , ar nesigaus kad Saugykla1 pazeis Inode limita?

Dekui uz paaiskinimus... sunkiai destau, bet gal supratote ka klausiu...
Pažymėtos temos:

Komentarai

 • 1. Ir virtualizaja ir diskai iš esmės yra viename masyve - RAID6 . Tad kad duomenys būtų prarasti - vienu metu turi sugęsti 3 diskai. Tokia galimybė nors ir labai maža, visgi egzistuoja. Tiesa, praktikoje to dar nėra buvę.
  2. Čia nelabai aišku ką turite omenyje rašant Saugykla1 ir Saugykla2,  tačiau kaip rašiau pirmame punkte - vienu metu turi sugęsti 3 diskai, tam kad saugyklos duomenys būtų prarasti.
  3. Ne, kiekvienas serveris turi savo inode limitą. Primountinus vieną saugyklą prie kitos, jų inode limitas išliks atskiras.
 • 2. na pvz uzsakius paslaugas Saugykla1 ir Saugykla2, nesigaus taip, kad jos bus pajungtos fiziskai ant vieno ir to pacio RAID, kuris jeigu suges, tai ir Saugykla1 ir Saugykla2 be duomenu lieka...


 • Saugyklos įkuriamos skirtinguose fiziniuose serveriuose (mazguose). Tad ne - jei sutrikimas bus vienoje saugykloje (t.y. viename fiziniame serveryje), jis neįtakos kitos saugyklos veiklos. Jei visgi nutiktų taip, kad užsakant naujas paslaugas, jos visgi būtų įkurtos tame pačiame mazge - galite susisiekti su klientų aptarnavimo skyriumi (info@dedikuoti.lt) ir naują tuščią saugyklą būtų galima migruoti į kitą mazgą.

  Kokiame mazge įkurta saugykla, bus galima matyti po paslaugos užsakymo.

Atsakyti

RyškusItalicStrikethroughOrdered listUnordered list
Emoji
Image
Sulyguoti kairėjeSulyguoti centreSulyguoti dešnėjeToggle HTML viewToggle full pageToggle lights
Drop image/file
Dedikuoti.lt
Šiame forume rasite informaciją kaip atlikti serverio administravimą, konfigūravimą, įvairių tarnybų bei papildomų aplikacijų diegimą. Taip pat pateiksime rekomendacijų, skirtų serverių saugumui, monitoringui ir optimizavimui. Kviečiame prisijungti prie dedikuotų serverių administratorių bendruomenės, dalyvauti diskusijose ir praplėsti savo žinias serverių administravimo srityje!
© 2007 - 2023 Dedikuoti.lt forumas, visos teisės saugumos.