Naujausias pranešimas: Samba kritinis pažeidžiamumas
frame

Sveiki apsilankę!

Jei forume lankaisi pirmą kartą, kviečiame registruotis ir prisijungti prie diskusijų.

Prisijungti Registruotis

Serverio nuomos (VPS) paslaugų D.U.K

iv_vytenisgiv_vytenisg Super Moderator
Jeigu nusprendėte išmėginti mūsų teikiamas VPS paslaugas, natūralu, kad apie jas gali kilti įvairių klausimų. Suprantame, kad klausimų gali kilti ne tik naujiems VPS naudotojams, tačiau ir patyrusiems serverių administratoriams. Todėl pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie virtualiai dedikuotus serverius.

Dalį atsakymų į dažniausiai kylančius klausimus galite rasti mūsų atnaujintoje svetainėje. Papildomą informaciją apie VPS suteikiamus privalumus galite rasti šiuo adresu. Jeigu kyla klausimų apie mūsų duomenų centrą, reikiamą informaciją turėtumėte rasti čia.

Jeigu atsakymo neradote iv.lt svetainėje, rekomenduojame peržiūrėti žemiau pateikiamus atsakymus.


1. Ar galite atlikti nedidelius serverio administravimo darbus?

Mūsų serverių administratoriai gali atlikti nedidelius administravimo darbus serveryje. Jeigu tokia paslauga Jums yra reikalinga, parašykite mums registruotą pranešimą klientų sistemoje išsamiai aprašydami, kokie veiksmai turi būti atliekami bei pateikdami prisijungimus prie serverio. Serverio administratoriai įvertins darbus ir nurodys, kiek laiko gali užtrukti darbų vykdymas. Vienos valandos administravimo paslaugų kaina yra 50€ + PVM.

2. Ar galiu susimažinti planą?

Plano mažinimas galimas tik konteinerio tipo paslaugoms. KVM serveriams, tiek Linux tiek Windows plano mažinimas nėra galimas dėl techninių kliūčių. Išskyrus tuos atvejus, kai planas buvo didinamas anksčiau pažymint pasirinkimą - „Pageidauju nedidinti disko, kad galėčiau vėliau sumažinti serverio planą“. Nekeičiant disko vietos KVM plano resursai gali būti laisvai didinami ar mažinami.

3. Kokiu principu yra skaičiuojamas tinklo srautas?

Ties kiekvienu planu matysite nurodytą suteikiamą duomenų srauto dydį TB per mėnesį. Į šį kiekį yra skaičiuojamas tiek išsiunčiamas, tiek gaunamas srautas į serverį. Jeigu šį limitą viršysite, pralaidumas mažinamas 10 kartų atsižvelgiant į Jūsų turimą 100Mbps arba 1Gbps kiekį (1Gbps pralaidumas suteikiamas užsakius 1Gbps komponentą). Naujas srauto kiekis suteikiamas pirmąją kito mėnesio dieną.

Srautas nėra skaičiuojamas, jeigu duomenis perduodate naudodamiesi lokaliu IP. Kiekvienam serveriui suteikiame lokalų IP adresą, kuris leidžia perduoti duomenis tarp dviejų skirtingų mūsų teikiamų serverių itin dideliu greičiu ir nefiksuojant srauto kiekio.

4. Kaip galiu pakeisti savo serverio pavadinimą (hostname)?

Serverio pavadinimą galite pakeisti prisijungę prie klientų sistemos, pasirinkę serverio nuomos paslaugą ir skiltyje Valdymas ties eilute Hostname pasirinkite nuorodą „Pakeisti“. Detalesnę instrukciją rasite kitoje mūsų pamokoje - Serverio pavadinimo (hostname) keitimas.

5. Ar galiu įsigyti papildomą IP adresą?

Taip, galite įsigyti papildomą IP adresą už vienkartinį mokestį - 19.99€ + PVM. Tai galite atlikti klientų sistemoje atsidarę serverio nuomos paslaugą ir skiltyje „Valdymas“ ties IP eilute pasirinkę „Papildyti“. Vienam serveriui galima pajungti iki 30 papildomų IP adresų, tačiau jų naudojimas turi būti pagrįstas. IP adresas parenkamas automatiškai, nėra galimybės jo išsirinkti ar pakeisti.

6. Negaliu prisijungti prie serverio per SSH ar RDP. Ką daryti?

Jeigu nepavyksta prisijungti prie Windows serverio per RDP ar Linux serverio per SSH, galite aktyvuoti avarinę konsolę klientų sistemoje. Naudojantis Linux serveriu rekomenduojame visų pirma išsivalyti iptables taisykles ir tada iš naujo pamėginti jungtis per SSH. Jeigu taisyklių valymas nepadės - aktyvuokite avarinę konsolę.

7.  Ar galiu užsakyti mokamą serverio valdymo pultą, jeigu serveris jau veikiantis?

Aktyvuotam serveriui galite užsakyti cPanel & WHM bei Plesk serverio valdymo pultų licencijas. DirectAdmin valdymo pultas gali būti užsakomas tik naujo serverio užsakymo metu. Aktyvavus serverį nebeturime galimybės pridėti DirectAdmin licencijos.

8. Kokios atsarginės kopijos yra generuojamos?

Užsakius Backup komponentą prie serverio (kaina 1€ + PVM/mėn.), serveriui yra automatiškai generuojamos kopijos, kurios saugomos mūsų serveriuose. Atstatymo kaina - 29.99€ + PVM. Duomenų kopijos generuojamos naktį tarp 00:00 ir 08:00 valandos. Norėdami užsakyti duomenų atstatymą, galite rinktis iš paskutinės nakties ir savaitinės kopijos. Pastaroji kuriama praeitos savaitės naktį iš ketvirtadienio į penktadienį. Šią kopiją galite užsakyti iki penktadienio vakaro.

9. Ar galite atlikti migravimą iš kito serverio?

Duomenų migravimas iš kito tiekėjo serverio į mūsų suteikiamą serverį nėra galimas. Kadangi nėra galimybės nustatyti tikslios konfigūracijos, neturime galimybės nustatyti kiek laiko gali trukti šie darbai. Migravimo darbų negalime atlikti ir tarp skirtingų mūsų teikiamų serverių (migravimas galimas tik iš bendro naudojimo serverio į profesionalaus hostingo serverį). 


10. Kokie duomenų įrašymo ar skaityo (I/O) limitai yra taikomi?

Standartinis I/O greičio limitas yra 50MB/s. Užsakiaus SSD komponentą I/O greičio limitas padidinamas iki 250Mb/s.
Standartinis IOPS limitas yra 200. Užsakiaus SSD komponentą IOPS limitas padidinamas iki 1000.

11. Kiek naudotojų gali prisijungti prie Windows serverio vienu metu?

Windows licencija suteikia 2 vienetus CAL (angl. Client Access Licenses). Tai reiškia, kad vienu metu gali prisijungti du skirtingi IP adresai. Tačiau svarbu pastebėti, kad tai yra galima tik tokiu atveju, jeigu jungiamasi prie dviejų skirtingų paskyrų, pavyzdžiui, Administrator ir kito jau anksčiau sukurto atskiro naudotojo. Jeigu bandoma jungtis prie Administrator iš dviejų atskirtų IP adresų vienu metu, antrasis prisijungimas bus atjungiamas po kelių sekundžių.

Papildomas licencijas galite įsigyti iš mūsų partnerių RackRay, kurie galės pateikti serverio ir papildomų licencijų pasiūlymą. Licencijas taip pat gali įsigyti tiesiogiai iš Microsoft ir savarankiškai įsidiegti į serverį.

12. Matau, kad mano serveriui yra priskirtas IPv6 adresas, tačiau nepavyksta juo naudotis. Kodėl?

IPv6 adresas yra priskiriamas ir aktyvuojamas visiems naujai užsakomiems serveriams. Tačiau jeigu serverį esate įsigiję dar iki 2017 metų, tikėtina, kad serveriui IPv6 adresas buvo suteiktas, tačiau neaktyvuotas. Tokiu atveju susisiekite su mumis ir mes aktyvuosime IPv6 adresą.

Taip pat galite pridėti ir kelis skirtingus IPv6 adresus.

13. Ar galite įjungti NFS, FUSE ar PPP modulius konteinerio tipo paslaugose?

Šie moduliai gali būti aktyvuojami tik KVM tipo serveriuose. Branduolio moduliai KVM serveryje aktyvuojami iš kliento pusės savarankiškai.

14. Ar galiu naudoti Docker virtualiai dedikuotuose serveriuose?

Docker galite sėkmingai įsidiegti ir naudoti KVM Linux serveriuose. Teoriškai galite įsidiegti ir konteinerio tipo serveriuose, tačiau Docker veikimui reikalingi papildomi branduolio moduliai, kurių diegimas galimas tik KVM virtualizacijoje, todėl konteineriuose gali būti naudojama tik bazinė konfigūracija.

15. Ar galima keisti branduolio versiją konteinerio tipo serveryje?

Branduolio versijos keitimas galimas tik KVM virtualizacijos paslaugoje. Kaip tai atlikti naudojant Ubuntu OS, galite rasti mūsų parengtoje pamokoje.

16. Noriu suteikti galimybę valdyti serverį administratoriui. Ar tokia galimybė yra?

Jeigu norite, kad administratorius ne tik galėtų prisijungti prie serverio, tačiau ir keisti planą, užsakyti IP adresą, perrašyti OS ar pajungti papildomus komponentus, galite jam suteikti laikinąją prieigą prie paslaugos valdymo. Suteikimas vykdomas pagal instrukciją.

17. Kodėl KVM serverių grafikuose nėra matoma serverio apkrova?

KVM serveriai dėl techninių apribojimų neatvaizduoja serverio apkrovos (angl. load average). Tačiau ją galite matyti prisijungę prie serverio ir įvykdę komandą top. Windows serverio atveju, prisijungus prie serverio įsijunkite Task Manager programą.

18. Kodėl mano serveryje nėra galimybės įsidiegti naujesnių Ubuntu/Debian operacinių sistemų versijas?

Seniau įsigytuose serveriuose naudojama senesnė OpenVZ virtualizacijos versija bei senesnė branduolio versija, kuri nesuteikia galimybės atlikti naujesnių OS versijų diegimo. Norint turėti aukštesnę branduolio versiją, galite įsigyti naują konteinerio tipo serverį ir atlikti duomenų migravimą iš seno serverio į naująjį.

19. Atlikau Windows serverio plano keitimą į didesnį, tačiau disko vieta nepadidėjo. Kodėl?

Padidinus Windows serverio planą į didesnį, papildomai reikia atnaujinti serverio particijas. Tai atliekama pagal šią instrukciją.

Šis veiksmas nėra reikalingas, jeigu keisdami planą pažymėjote „Pageidauju nedidinti disko, kad galėčiau vėliau sumažinti serverio planą“ pasirinkimą.


20. Ar galima paleisti serverį iš mano turimo image failo?

Atskirų image failų paleidimas KVM serveriuose (tiek Windows tiek Linux) nėra galimas dėl techninių galimybių.


21. Planuoju naudoti programinę įrangą, kurios veikimui bus reikalinga garso/vaizdo plokštė. Ar Jūsų serveriuose yra šį techninė įranga?

Mūsų serveriai dažniausiai yra naudojami svetainių talpinimui, todėl tokiai techninei įrangai, kaip garso ar vaizdo plokštė, nėra poreikio ir jų neintegruojame į serverius.Jeigu vis dėlto kyla ir daugiau klausimų, į kuriuos nerandate atsakymų mūsų svetainėje bei forume, visada galite kreiptis į mūsų klientų aptarnavimo centrą info@dedikuoti.lt adresu.

Pažymėtos temos:
Norėdami palikti komentarą, turite prisijungti arba registruokis.
Dedikuoti.lt
Šiame forume rasite informaciją kaip atlikti serverio administravimą, konfigūravimą, įvairių tarnybų bei papildomų aplikacijų diegimą. Taip pat pateiksime rekomendacijų, skirtų serverių saugumui, monitoringui ir optimizavimui. Kviečiame prisijungti prie dedikuotų serverių administratorių bendruomenės, dalyvauti diskusijose ir praplėsti savo žinias serverių administravimo srityje!
© 2007 - 2023 Dedikuoti.lt forumas, visos teisės saugumos.