Naujausias pranešimas: Samba kritinis pažeidžiamumas
frame

Sveiki apsilankę!

Jei forume lankaisi pirmą kartą, kviečiame registruotis ir prisijungti prie diskusijų.

Prisijungti Registruotis

SSH tarnybos naudojimas Windows serveryje

iv_vytenisgiv_vytenisg Super Moderator
edited 2021 vasario 8 Į Kitos aplikacijos
ssh-naudojimas-windows-serveryje

Windows Server 2019 operacinę sistema suteikia galimybę naudotis OpenSSH Client and Server tarnyba terminalo lange. Ši funkcija visų pirma buvo suteikta Windows 10 naudotojams, tačiau neužilgo buvo perkelta ir į Windows serverį. Konfigūruojant SSH serverio funkciją reikia įdiegti paketus ir įgalinti servisus.

Nors įdiegus ir sukonfigūravus SSH, tradicinis Windows administratorius terminalas gali likti nebenaudingas, tačiau tai būtų labai naudinga aplinkoje, kurioje naudojate Windows Server be GUI. Be to, jei turite mišrią Linux/Windows“ aplinką, naudojant SSH būtų užtikrinta vienodesnė patirtis visose platformose.

0. Preliminarūs reikalavimai

* Įdiegtas mūsų suteikiamas Windows Server 2019 operacinės sistemos šablonas.

1. SSH ir konfigūracinių servisų diegimas

Visų pirmą atsidarome PowerShell ir įdiegiame SSH komponentą naudojant šią komandą:
Add-WindowsCapability -Online -Name OpenSSH.Server~~~~0.0.1.0

Ši komanda turėtų būti paleidžiama kai esate prisijungę, kaip administratorius. Baigus diegimą Windows servisai turi būti nustatomi automatiniam startavimui ir startavimui po sistemos perkrovimo. Pagal nutylėjimą šie servisai automatiškai neįsijungia. Įvykdome šias komandas:
Set-Service sshd -StartupType Automatic
Set-Service ssh-agent -StartupType Automatic
Start-Service sshd
Start-Service ssh-agent

Atlikus šiuos veiksmus turite standartinę SSH tarnybos konfigūraciją veikiančią serveryje. Jeigu norite turėti ir klientinę OpenSSH programinę įrangą Windows 10 opecinėje sistemoje, galite ją įdiegti su šią komanda:
Add-WindowsCapability -Online -Name OpenSSH.Client~~~~0.0.1.0


Kai tai atliekate galite prisijungti su šia komanda:
ssh naudotojo_vardas@domein'as@serverio_pavadinimas

Jungiantis Jūsų bus pareikalauja priimti SSH Server raktą ir suvesti slaptažodį. Galite naudoti ir paprasčiausią PuTTY programą. Svarbiausią jog naudotumėte naudotojo_vardas@domain'as formatą kai turėsite suvesti naudotojo vardą.

Jeigu vis dėlto susiduriate su problemomis prisijungiant, patikrinkite ar SSH prievadas 22 yra leidžiamas iš Windows Firewall pusės. Pagal nutylėjimą OpenSSH turėtų sukurti Allow taisyklę Windows ugniasienėje. Šias taisykles galite rasti įvykdę šiuos žingsnius:

Start >> Windows Security >> Firewall & network protection >> Advance settings >> Inbound Rules >> OpenSSH SSH Server (sshd)

Papildomai: Standartinės aplinkos keitimas į PowerShell
Pagal nutylėjimą SSH servisas atlieka prijungimą prie standartinės CMD aplinkos. Jeigu dažniausiai naudojate PowerShell vietoje CMD, tikėtina, kad norėsite pakeisti aplinką į labiau įprastą PowerShell. Galite tai atlikti naudojant komandą, kuri nustato DefaultShell reikšmę faile HKLM\Software\OpenSSH. Paleiskite šią komandą naudojant PowerShell su Administator teisėmis:

New-ItemProperty -Path "HKLM:\SOFTWARE\OpenSSH" -Name DefaultShell -Value "C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\powershell.exe" -PropertyType String -Force
Po šios komandos paleidimo, atsijunkite ir prisijunkite prie sistemos. Atliekant prisijungimą turėtumėte būti prijungti prie PowerShell vietoje CMD.

Apibendrinimas

Dabar jau turite Windows Server 2019 įdiegtą veikiantį SSH serverį. Jei norite šią konfigūracija naudoti kituose savo serveriuose, galite pridėti OpenSSH“serverį prie savo kūrimo proceso ar pagrindinio vaizdo ir naudoti SSH, kad prisijungtumėte prie visų naujų Windows serverių.






Pažymėtos temos:
Norėdami palikti komentarą, turite prisijungti arba registruokis.
Dedikuoti.lt
Šiame forume rasite informaciją kaip atlikti serverio administravimą, konfigūravimą, įvairių tarnybų bei papildomų aplikacijų diegimą. Taip pat pateiksime rekomendacijų, skirtų serverių saugumui, monitoringui ir optimizavimui. Kviečiame prisijungti prie dedikuotų serverių administratorių bendruomenės, dalyvauti diskusijose ir praplėsti savo žinias serverių administravimo srityje!
© 2007 - 2023 Dedikuoti.lt forumas, visos teisės saugumos.